skcsendees

  Folklórny festival Mravenec 2016

  Festival MRAVENEC má za cieľ prezentovať ľudovú kultúru a tradície zo všetkých regiónov Slovenska, ale aj z blízkeho zahraničia. Je predovšetkým určený detským folklórnym súborom z oblasti ľudového tanca, spevu a hudby. Je to príležitosť širokej verejnosti ukázať krásu slovenských krojov, temperamentné vystúpenia detských súborov, zažiť radosť detí z pohybu . Každoročne sa ho zúčastňuje priemerne 350 aktívnych tanečníkov, muzikantov a spevákov zo Slovenska a zo zahraničia.

  Na predchádzajúcich siedmych ročníkoch sa zúčastnili aj detské súbory z Českej republiky, Rakúska, Maďarska aj z Bosny a Hercegoviny. Tento rok sa budú prezentovať súbory z Hriňovej, Slovenskej Ľupče, Holíča, Rusoviec, Bratislavy, Plaveckého Štvrtka ako aj zo Zlína z ČR. Tento 8.ročník bude obohatený aj o krajskú súťaž speváckych súborov, ľudových hudieb ako aj sólistov spevákov a inštrumentalistov pod gesciou Malokarpatského osvetového strediska v Modre.

  Treba poznamenať, že festival MRAVENEC si z roka na rok získava čoraz väčší záujem verejnosti nielen z regionu Záhoria, ale aj zo širšieho okolia. Dôkazom toho je zvyšujúca sa návštevnosť záujemcov o tento druh kultúry.

   

   

  Fotografie z predchádzajúcich ročníkov

   

  © 2018 Občianske združenie ŠTVRTČAN